kibicujrodzinie

Blog tematyczny o trendach w modzie, zdrowiu i życiu rodzinnym.

Dom

Różne style wystroju wnętrz – który z nich jest obecnie na topie?

Różne style wystroju wnętrz – który z nich jest obecnie na topie?

Aranżowanie wnętrz może być wielką frajdą, ale niekiedy i udręką. Do wyboru są różne style i czasami ciężko się zdecydować, który z nich najlepiej sprawdzi się w danym pomieszczeniu. Jakie style wystroju wnętrz można wyróżnić?

Nowoczesny wystrój wnętrz

Jednym z bardziej popularnych stylów jest styl nowoczesny. Charakteryzuje się on prostymi bryłami i minimalizmem. W pomieszczeniach urządzonych nowocześnie najczęściej królują jasne odcienie. Ściany są pomalowane na biało, a do tego doskonale pasują białe meble. Dla urozmaicenia można na podłodze położyć drewnianą podłogę lub ciemne panele. Do nowoczesnego stylu doskonale pasują oryginalne dodatki. Można na ścianie powiesić duże lustro, a na meblach ustawić metalowe ozdoby. Należy jednak zminimalizować ich ilość, aby wnętrze było przestronne.

Styl industrialny

Kolejnym bardzo popularnym stylem jest styl loftowy. Na początku królował on w mieszkaniach urządzonych po starych fabrykach. Obecnie jednak nawet w małych wnętrzach jest on praktykowany. Styl ten charakteryzuje się surowością i minimalizmem. Na ścianach często jest cegła lub beton. Idealne meble to połączenie drewna z metalem, a wszystko powinno być w stonowanych barwach. We wnętrzu loftowym na ścianach można powiesić plakaty lub obrazy z abstrakcyjną grafiką, lub panoramą wielkiego miasta. Surowy klimat można przełamać jednym kolorowym dodatkiem. Może to być żółta sofa lub czerwony dywan.

Styl eklektyczny zyskuje coraz większą popularność

Z racji tego, że wiele osób nie może się zdecydować na jeden styl, to bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się wśród projektantów styl eklektyczny. Jest to połączenie kilku stylów w jednym wnętrzu. Oczywiście należy zrobić to z głową, aby w pomieszczeniu nie powstał za duży miszmasz. Najlepiej połączyć dwa lub trzy style, które pasują do siebie kolorystycznie. Można zrobić wnętrze nowoczesne w połączeniu ze stylem industrialnym. Świetnie pasuje także ze sobą styl skandynawski ze stylem nowoczesnym.

Wnętrza w stylu skandynawskim

Skandynawski styl charakteryzuje się przytulnością i jasnymi barwami. W takich wnętrzach króluje biel i odcienie drewna, a to ze względu na meble, które powinny być wykonane z tego materiału. Warto postawić także na dodatki, które jeszcze bardziej ocieplą klimat. Mogą to być bawełniane obrusy, poduszki na kanapie czy koce. Do bieli i odcieni drewna pasują intensywne kolory czerwieni czy niebieskiego, które doskonale sprawdzą się w takich wnętrzach.

Styl ludwikowski – wnętrza w stylu królewskim

Styl zamkowy jest dość charakterystyczny. W takich wnętrzach meble są bogato zdobione tak samo, jak dodatki. Na suficie powinien zawisnąć kryształowy żyrandol. Jeśli chodzi o meble wypoczynkowe, to obowiązkowo muszą znaleźć się modele tapicerowane z ozdobnymi przeszyciami lub kryształkami. W przypadku mebli najlepiej sprawdzą się te z przeszklonymi witrynami. Na podłodze powinien leżeć wełniany dywan, a na ścianie świetnie będzie wyglądać lustro w dużej zdobionej ramie. Taki styl z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto lubi przepych.

Udostępnij