kibicujrodzinie

Blog tematyczny o trendach w modzie, zdrowiu i życiu rodzinnym.

Uroda

Jak samemu farbować włosy?

Jak samemu farbować włosy?

Praktycznie każda kobieta farbuje włosy. Jest to zabieg taki sam jak codzienne mycie czy zrobienie makijażu. Dzięki koloryzacji można zmienić swój wygląd i poprawić samopoczucie. Czy farbowanie włosów w domu to dobry pomysł?

Koloryzacja włosów w domu – jak wybrać farbę?

Farbowanie włosów to z pozoru prosta czynność, jednak należy dobrać odpowiednie produkty. W salonie fryzjerskim siada się na fotelu i wyjaśnia, co chce się zrobić. Jeśli chodzi o farbowanie włosów w domu, sprawa wygląda nieco inaczej. Na początku należy zdecydować, jaki kolor wybrać i jaką farbę użyć. W sklepach dostępne są różne marki i rodzaje. Ciężko czasami zdecydować, która będzie najlepsza. Na pewno należy postawić na profesjonalne marki i wybrać farbę od renomowanego producenta. Warto sprawdzić, co jest rekomendowane przez fryzjerów lub skorzystać ze sklepu, który sprzedaje detalicznie profesjonalne produkty koloryzacyjne. Idealnym rozwiązaniem jest farba bez amoniaku, która zawiera wyciągi roślinne i witaminy wzmacniające i odżywiające włosy.

Jak samemu farbować włosy?

Samodzielna koloryzacja włosów nie jest trudna, ale warto mieć pomocnika, który pomoże zafarbować włosy z tyłu. Nie musi to być doświadczona osoba, gdyż sam zabieg koloryzacji nie jest trudny. Przede wszystkim przed przystąpieniem do aplikacji należy najpierw wykonać test uczuleniowy. Na opakowaniu każdej farby jest napisane, jak długo trzeba odczekać. Dzięki temu będzie można uniknąć reakcji alergicznej. Kolejnym etapem jest przygotowanie akcesoriów. Te zależne są od rodzaju farby. Niektóre wystarczy jedynie wymieszać w dołączonych buteleczkach i aplikować na włosy, a do innych trzeba mieć miseczkę i pędzelek. Farbę należy nakładać na pasma o grubości maksymalnie 3 centymetry. Nakładanie zaczyna się od tylnej części. W przypadku odrostów farbę nakłada się jedynie na nie. Dopiero 10 minut przed końcem nakłada się resztę farby na całość. Czas farbowania zależny jest od danego produktu. Informacja taka znajduje się zawsze na opakowaniu i należy jej bezwzględnie przestrzegać.

Dlaczego warto wykonać farbowanie włosów w domu?

Wiele pań w ostatnim czasie decyduje się na koloryzację w domu. Wynika to przede wszystkim z niższych kosztów. Cena w zakładzie fryzjerskim zależna jest od paru czynników. Należy się jednak liczyć z kosztem zaczynającym się do 150 złotych. W domu taki zabieg jest zdecydowanie tańszy. Farby do włosów dostępne są już od kilkunastu złotych. Należy jednak pamiętać, że te tańsze mogą nie zawsze być skuteczne. Z uwagi na to, że jest to i tak spora oszczędność, to warto zainwestować w lepszą markę. Efekty będą zdecydowanie lepsze.

Jak dbać o farbowane włosy?

Włosy farbowane wymagają stosownej pielęgnacji. W salonie fryzjerskim najczęściej po zabiegu nakładana jest specjalna odżywka, która nie tylko ożywia kolor, ale także regeneruje zniszczone włosy. Farbowane włosy powinny być odżywiane przy każdym myciu. Najlepiej używać szamponów i odżywek do włosów farbowanych, a dodatkowo przynajmniej raz w tygodniu nakładać maski.

Udostępnij