kibicujrodzinie

Blog tematyczny o trendach w modzie, zdrowiu i życiu rodzinnym.

Uroda

Ciekawe i kolorowe akcesoria do włosów dla dziewczynki

Ciekawe i kolorowe akcesoria do włosów dla dziewczynki

Dziewczynki lubią wyglądać jak księżniczki i często się stroją. Oprócz kolorowych sukienek i bucików warto zadbać także o włosy. Dzięki ciekawym akcesoriom można stworzyć fantastyczne fryzury i zmieniać je co dzień.

Akcesoria do włosów dla dziewczynki w wieku przedszkolnym

Małe dziewczęta uwielbiają eksperymentować i poszukiwać nowych rozwiązań. Najczęściej rodzice zapuszczają włosy, które można upinać, wiązać i pleść z nich warkocze. Każdą fryzurę można uzupełnić akcesoriami, które sprawią, że zwykłe proste włosy będą wyglądać jak z bajki. Jakie akcesoria dla dziewczynki warto wybrać? Należy pamiętać, że muszą być one bezpieczne. Dla dzieci poniżej 3. roku życia nie wolno we włosy wpinać małych spinek czy gumek z drobnymi elementami. Najlepiej sprawdzą się opaski i kokardy. Dla nieco starszych dziewcząt można wybrać kolorowe spinki i gumki ze zwierzątkami czy kwiatkami.

Akcesoria do włosów dla starszych dziewczynek

Dziewczęta w wieku od 6 do 11 lat lubią wyglądać jak małe księżniczki. Bardzo często sugerują się w swoim codziennym wyglądzie postaciami z bajek lub ulubionych filmów. Warto zatem dobrać ciekawe ozdoby do włosów. Dostępne są piękne zestawy spinek lub gumek, które zapakowane są w kolorowe pudełka. Taki prezent na pewno będzie strzałem w dziesiątkę, a dziewczynka będzie mogła codziennie wybrać coś innego, aby wyglądać pięknie. Świetnym pomysłem są także opaski. Dostępne są takie z kwiatkami, koralikami, cyrkoniami czy kokardami. Znakomicie na długich włosach wyglądają koraliki umieszczone na delikatnych sznureczkach. Do ciemnych włosów najlepiej wybrać jasne kolory i na odwrót.

Bezpieczne akcesoria do włosów dla dziewczynek

Należy pamiętać, że dzieci mają różne pomysły. Bez względu na wiek powinno się o nie zawsze dbać i sprawdzać, czy akcesoria są dopasowane do wieku dziecka. Wybierając akcesoria do włosów, warto postawić na produkty certyfikowane. Szczególnie jest to ważne w przypadku najmłodszych pociech. Nie mogą to być dodatki z materiałów, które mogą podrażnić skórę czy uczulić. Należy zwrócić uwagę także na wykończenie. Jeśli na opasce są koraliki, to muszą być one bardzo dobrze przytwierdzone, aby się nie odczepiły. Najmłodsze dziewczynki nie mogą mieć styczności z ostrymi elementami, a więc opaski z metalowymi końcówkami lub wsuwki odpadają.

Kolorowe wsuwki, spinki, gumki i opaski dla dziewcząt w każdym wieku

Piękna fryzura jest ozdobą każdego człowieka. Jednak to szczególnie dziewczynki przywiązują do tego dużą uwagę. Najczęściej włosy są długie, a pociecha chce, aby rodzice robili fajne uczesania. Można je urozmaicić akcesoriami. Czasami nie ma czasu na to, aby zrobić warkocze czy związać kitki. Wówczas wystarczy wpiąć w rozpuszczone włosy kwiatka lub założyć opaskę i sprawa załatwiona. Na pewno takich akcesoriów powinno być kilka rodzajów. Przydadzą się one na co dzień, do szkoły i także na imprezy rodzinne. Do codziennych uczesań najlepiej sprawdzą się fantazyjne i kolorowe ozdoby. Na imprezę weselną nadaje się opaska z kryształkami lub białe spinki z kokardkami.

Udostępnij