kibicujrodzinie

Blog tematyczny o trendach w modzie, zdrowiu i życiu rodzinnym.

Lifestyle

Co warto mieć w samochodzie podczas nawet krótkiej podróży?

Co warto mieć w samochodzie podczas nawet krótkiej podróży?

Akcesoria samochodowe są dostępne praktycznie wszędzie. Do wyboru są gadżety, które ułatwiają zapakowanie całej rodziny do samochodu, a także te umilające podróż. Co warto mieć w czasie jazdy?

Samochodowe gadżety, których nie powinno zabraknąć

Większość osób na co dzień porusza się samochodem. Niekiedy pokonywane są krótkie odcinki z domu do pracy, a innym razem tych kilometrów dziennie robionych jest znacznie więcej. W każdym razie warto mieć kilka akcesoriów, które mogą ułatwić podróżowanie. Co warto mieć w samochodzie pod ręką? Na pewno przyda się kubek termiczny, w którym będzie można mieć ciepłą herbatę lub kawę. Nie każdy preferuje zatrzymywanie się na stacjach benzynowych, a własnoręcznie przyrządzony napój smakuje najlepiej. Jeśli w aucie nie ma uchwytu na kubek, to należy taki kupić. Dzięki temu napój będzie bezpieczny. Przyda się także zestaw głośnomówiący, który zapobiegnie otrzymaniu mandatu. Na pewno nie może zabraknąć uchwytu na telefon i ładowarki, do której będzie można podłączyć też inne gadżety.

Akcesoria do samochodu, w którym podróżują dzieci

Podróżowanie z dziećmi wiąże się z wieloma problemami. Wielogodzinna podróż jest dla nich męcząca i nudna. Warto zadbać zatem o ich wygodę i rozrywkę. Dobrym rozwiązaniem jest tablet i stolik na tablet lub telefon. Można go przyczepić do przedniego fotela, aby maluch mógł oglądać ulubione bajki lub grać. Czas zleci zdecydowanie szybciej. Ciekawym rozwiązaniem są pokrowce na przednie fotele ze wzmocnionym tyłem. Dzięki specjalnej wkładce dziecko będzie mogło trzymać nogi na oparciu, a siedzenie się nie zniszczy. Przyda się też organizer na drugim siedzeniu, w którym będą się znajdować wszystkie zabawki, jedzenie i niezbędne na zmianę ubranka. Taki organizer pozwoli zachować porządek i szybko będzie można sięgnąć po to, co jest w danej chwili niezbędne.

Elektroniczne gadżety samochodowe

Szczególnie mężczyźni uwielbiają elektroniczne gadżety, choć panie im chętnie wtórują przy ich wyborze. Do samochodu może przydać się wielofunkcyjne urządzenie niezbędne w razie zagrożenia. W jednym gadżecie jest latarka, narzędzie do zbicia szyby, przecięcia pasów bezpieczeństwa, uruchomienia alarmu czy wysłania sygnałów świetlnych. Można także przy jego pomocy zmierzyć zużycie bieżnika lub sprawdzić ciśnienie w kołach. Praktycznym rozwiązaniem dla osób, które dużo podróżują, może być pojemnik elektryczny, który utrzymuje ciepło. Świetnie nada się do przetrzymywania ciepłych, jak i zimnych potraw. Dla wygody warto rozważyć zakup maty masującej na siedzenie. Dodatkowo większość modeli ma opcję podgrzewania, dzięki czemu można podczas długiej jazdy doskonale się zrelaksować i zadbać o kręgosłup.

Co jeszcze przyda się w aucie?

Gadżetów samochodowych jest bardzo dużo. Można wybrać praktyczne narzędzia i akcesoria, które ułatwiają podróżowanie, a także takie, które pozwolą zachować czystość i porządek. Wśród tych ostatnich warto wymienić organizery do bagażnika o różnej wielkości. Dobrze jest także zabezpieczyć bagażnik przed brudem i kupić gumową matę.

Udostępnij