kibicujrodzinie

Blog tematyczny o trendach w modzie, zdrowiu i życiu rodzinnym.

Moda

Pierścionki zaręczynowe do 1000 zł – czy to możliwe?

Pierścionki zaręczynowe do 1000 zł – czy to możliwe?

Pierścionek zaręczynowy to zdecydowanie najważniejsza biżuteria, którą może otrzymać kobieta. Jest dowodem miłości, oddania, lecz także deklaracją, że chce się z nią spędzić resztę życia. Niestety ogromnym problemem wielu mężczyzn jest cena takiego pierścionka, która może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Wielu z nich zastanawia się, czy można kupić taki pierścionek za znacznie niższą kwotę, czyli np. do 1000 złotych.

Dlaczego pierścionki zaręczynowe tyle kosztują?

Nikt zapewne nie jest zaskoczony informacją, że biżuteria jest bardzo droga. Często jednak pierścionki zaręczynowe charakteryzują się znacznie wyższą ceną niż przeciętne kolczyki czy też nawet naszyjniki. Z czego to wynika? Wiele osób tłumaczy takie zjawisko faktem, że pierścionek zaręczynowy to nie jest zwykła biżuteria, lecz symbol. Według nich może to być powodem, dla którego sprzedawcy podnoszą swoje marże i sprzedają takie pierścionki drożej. Po części jest to prawdą, lecz nie do końca.

Głównym czynnikiem wpływającym na cenę takiego pierścionka jest jego wykonanie. Standardowym elementem znajdującym się w pierścionku zaręczynowym jest diament. Jest to niezwykle rzadko występujący kamień szlachetny, który jest oczywiście bardzo drogi. Co więcej, pierścionki tradycyjnie wykonane są ze złota, a często posiadają dodatki innych, również drogich metali. Wszystko to sprawia, że kwota, którą trzeba zapłacić za taki pierścionek, jest naprawdę bardzo wysoka.

Na co zwracać uwagę, kupując niedrogi pierścionek zaręczynowy?

Jak zatem widać po powyższym opisie, cena pierścionka zaręczynowego jest wynikiem kosztów wykonania, marż, a także tego ile klienci są skłonni za niego zapłacić. Sprawia to, że przed kupującymi otwierają się możliwości zakupienia tańszego pierścionka, którego cena może wynieść nawet do tysiąca złotych. Na co jednak w takiej sytuacji trzeba zwracać uwagę? Przede wszystkim przyjrzeć się trzeba najdroższemu elementowi pierścionka zaręczynowego, czyli kamieniowi szlachetnemu.

Można oczywiście wybrać diament, lecz znacznie mniejszych rozmiarów. Część osób woli jednak całkowicie z niego zrezygnować na rzecz innych równie interesujących propozycji, czyli np. szmaragdu, rubinu czy też obsydianu. Kolejnym wpływającym na cenę pierścionka składnikiem jest oczywiście złoto. W tym wypadku poleca się wybranie złota o niższej próbie lub w ogóle zastąpienie go innych metalem np. tytanem. Dzięki temu pierścionek stanie się tańszy, a dodatkowo nabierze nowoczesnego wyglądu.

Czy da się znaleźć pierścionki zaręczynowe do 1000 zł?

Jak zatem widać, istnieje kilka ciekawych rozwiązań pozwalających znacznie obniżyć cenę pierścionka zaręczynowego. Sprawia to, że bez większych problemów uda się go kupić za cenę 1000 złotych, a nawet niższą. Czy takie pierścionki będą w czymś ustępowały tym znacznie droższym? Jak się okazuje, wiele kobiet wręcz woli zmiany, które wpływają na niższą cenę. Diamenty coraz częściej uważane są za niemodne i kobiety coraz częściej marzą o pierścionku np. z rubinem.

Udostępnij