Zaproszenie na konferencję

Szkoły ANIMUS im. bł. ks. Jerzego Popiełuszko w Kobyłce wraz z prof. Krystyną Czubą, UKSW zapraszają na

IV Ogólnopolską Konferencję

W trosce o dobro dziecka, małżeństwa i rodziny
– o kształtowaniu właściwych postaw w rodzinie i szkole

10 września 2016 roku, w godz. 10.00 – 15.30

Aula Szkół ANIMUS im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki

ks. Marmo 13C, Kobyłka

 

PROGRAM KONFERENCJI:

10.00  Powitanie

mgr Katarzyna Krawczyk
Dyrektor Szkół ANIMUS im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Kobyłce, magister psychologii  UKSW,  realizator  i  instruktor  programu  Szkoła  dla  Rodziców i wychowawców oraz Młodzież na Rozdrożu.

mgr Robert Roguski
z wykształcenia menedżer, absolwent Podyplomowych Studiów na Uniwersytecie Warszawskim Samorząd Lokalny i Rozwój Terytorialny, od 2002 roku związany z Samorządem, od 2006 roku Burmistrz Miasta Kobyłka.

10.10  Otwarcie konferencji

mgr Piotr Uściński
Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, polityk rodzinny, mgr inż. Politechniki Warszawskiej, absolwent SGH i Akademii Leona Koźmińskiego, starosta wołomiński 2010 -2014.

10.30  Człowiek w Bożych planach stwórczych

prof. Jacek Salij
Ojciec profesor doktor habilitowany, Jacek Salij, profesor teologii dogmatycznej, wykładowca UKSW, autor wielu książek i publikacji; rekolekcjonista, opiekun grupy duszpasterskiej nauczycieli.

11.10  Rodzina wobec mediów

prof. Krystyna Czuba
Doktor habilitowany profesor Krystyna Czuba, Kierownik Katedry Pedagogiki Mediów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wykładowca Etyki Dziennikarskiej i Prawa Mediów w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, dziennikarz, komentator radiowy i telewizyjny, autorka książek i licznych artykułów.

11.45  Rodzina i polityka

dr Dariusz Karłowicz
Doktor filozofii, publicysta, współtwórca i prezes Fundacji św. Mikołaja. Współtwórca rocznika filozoficznego Teologia Polityczna. Prowadzi w TVP Kultura program Trzeci punkt widzenia. Współpracuje z Centrum Myśli JPII. Odznaczony Nagrodą im. Andrzeja Kijowskiego oraz Nagrodą Feniksa od Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.

12.20 Biblijny obraz autorytetu w rodzinie i szkole

dr Łukasz Łaszkiewicz
Doktor teologii biblijnej KUL, adiunkt w Katedrze Teologii Biblijnej na Uniwersytecie Szczecińskim. Twórca Katolickiego Stowarzyszenia „uBIBLIJNIEni” – m.in. dla dzieci, młodzieży, katechetów i małżeństw. W latach 2014 – 2016 wicerektor i wychowawca w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Od 2009 roku przewodnik po Ziemi Świętej.

12.55 Przerwa kawowa

13.30 Tata – kolega czy przewodnik?

dr Andrzej Mazan
Magister fizyki i doktor pedagogiki, adiunkt na Wydziale Studiów nad Rodziną UKSW. Wieloletni dyrektor szkół różnego szczebla. Propagator edukacji domowej w Polsce. Obecnie jest dyrektorem merytorycznym  Fundacji Maxmillianum w Warszawie oraz Dyrektorem Zespołu Szkół Kolegium Św. Rodziny w Łomiankach.

14.05 Zagrożenia duchowe w mediach

mgr Małgorzata Więczkowska
Pedagog,  medioznawca,  autorka  i  administrator  Serwisu  Internetowego www.edukacjamedialna.pl  Prowadzi szkolenia  i rekolekcje  dotyczące edukacji medialnej, manipulacji oraz zagrożeń duchowych, w Polsce i za granicą. Autorka książki dla rodziców i wychowawców Co wciąga twoje dziecko oraz licznych artykułów i recenzji. Uczestniczka cyklu audycji radiowych i telewizyjnych.

14.40  Wychowanie religijne w rodzinie

mgr Alicja Jordan
Nauczyciel  dyplomowany  nauczania  wczesnoszkolnego,  dyplom  Nauczyciela Montessori AMI – Niemieckie Stowarzyszenie Montessori w Aachen. Prekursor Pedagogiki Montessori w Warszawie, założyła w 1994 r. pierwsze Prywatne Przedszkole i Szkołę Montessori w Warszawie. Inicjatorka powołania Polskiego Stowarzyszenia Montessori (1994). Propagatorka Pedagogiki Montessori w Wyższych Uczelniach w Warszawie. Aktywny wykładowca. Prowadzi konsultacje i montessoriańskie kursy na terenie Polski. Inicjatorka I Kursu Katechezy Dobrego Pasterza w Polsce, prowadzi warsztaty z katechezy D.P. Inicjatorka Montessoriańskiej Akademii dla Rodziców. Autorka licznych artykułów z dziedziny pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

15.15 Czas otwartego mikrofonu dla uczestników konferencji

15.30 Podsumowanie i zamknięcie konferencji

dr Patrycja Cicha, mgr Katarzyna Krawczyk

 

Prowadzenie konferencji:

dr Patrycja Cicha – doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki KUL, polonistka, pedagog przedszkolny Montessori, uczestniczka i koordynator projektów edukacyjnych, wicedyrektor Szkół ANIMUS im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW:

Zgłoszenia na konferencję można dokonać

telefonicznie pod nr
697190194 lub 508103389

lub mailowo na adres
konferencja@szkola-animus.pl

Wystawiamy zaświadczenia o udziale w konferencji.

KONTAKT

Napisz do nas..

Wysyłanie

© Kibicuj Rodzinie 2015 - strona w wersji testowej

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?